Grupa SurvivalZone realizuje szkolenia z zakresu wykorzystania broni palnej w celu ochrony życia i zdrowia . Broń palna służy i powinna służyć przede wszystkim do obrony zdrowia i życia. Ponad to w naszych szkoleniach uczymy jak zachować się w strefie aktywnego strzelca, jak udzielać pomocy osobom które odniosły obrażenia w postaci ran postrzałowych, oraz jak ewakuować osoby znajdujące się w strefie walki. Czy wreszcie jak zastosować medycynę zza barier, pojęcie obce dziś jeszcze wielu ratownikom.
Nasze szkolenia bazują na doświadczeniu zaczerpniętym w dziedzinie działań specjalnych oraz w dziedzinie strzelectwa sportowego. Prawo i moralny obowiązek nakazują ochronę zdrowia i życia wszelkimi dostępnymi środkami. Z pewnych przyczyn to właśnie broń palna, w sytuacji kryzysowej może stać się dla nas dostępnym, a być może jedynym środkiem ochrony zdrowa i życia osób najbliższych, czy innych osób które potrzebują pomocy. Wiedza jak korzystać z kamizelki kuloodpornej, może się okazać na wagę złota dla jej potencjalnego użytkownika niezależnie od tego na jakiej długości i szerokości geograficznej będzie z niej musiał skorzystać.
Broń palna w rękach osoby nie posiadającej odpowiedniego przeszkolenia może stanowić zagrożenie dla niego samego i otoczenia. Aby posługiwanie się bronią palną było efektywne i bezpieczne strzelec musi posiadać odpowiednią wiedzę. Nasze szkolenia są zaadresowane do Żołnierzy i Funkcjonariuszy którzy na co dzień pełnią służbę uzbrojeni dbając o nasze bezpieczeństwo, do organizacji paramilitarnych i pro obronnych, oraz do osób cywilnych którzy poważnie myślą o bezpieczeństwie swoim i innych ludzi. . W myśl zasady że przed złym człowiekiem z bronią, może ochronić tylko dobry człowiek z bronią.


Realizujemy szkolenia w zakresie:


• Obsługi broni palnej w celu ochrony zdrowia i życia stopień I
• Obsługi broni palnej w celu ochrony zdrowia i życia stopień II
• Elementów ratownictwa taktycznego i ratownictwa specjalistycznego
• Ćwiczeń i warsztatów doskonalących obsługę broni palnej dla Funkcjonariuszy i Żołnierzy Wojska Polskiego.