Grupa SurvivalZone realizuje szkolenia oraz doradztwo w zakresie ochrony rodziny. Traktujemy rodzinę jako wartość najwyższą, i tym samym jako najwyższy obowiązek traktujemy bezpieczeństwo rodziny. W dzisiejszych czasach zbyt dużą ufność pokładamy w instytucjach i strukturach na których barkach spoczywa nasze bezpieczeństwo. Nawet najlepsze służby, mogą dotrzeć do nas zbyt późno, lub nie dotrzeć do nas wcale w sytuacji destabilizacji społecznej. Co wtedy?

Kraje takie jak Szwajcaria są i powinny być dla nas wzorem do naśladowania. Szwajcaria prawdopodobnie nigdy nie zostanie zaatakowana przy użyciu konwencjonalnych sił wojskowych, gdyż w większości domów jest broń, amunicja, sprzęt niezbędny do obrony domu, oraz schron dla jego mieszkańców. Uważna obserwacja i analiza historii potwierdza że ziemianka na podwórzu gospodarstwa rolnego, broń, czy chociażby umiejętność podjęcia obrony uchroniły w przeszłości przed tragedią niejedną rodzinę. I analogicznie, zaniedbanie tych kwestii niejednokrotnie stanowiło wyrok dla mieszkańców domu w chwili gdy za oknami zaczęła szaleć zawierucha wojenna, czy stan klęski żywiołowej. Doskonałym przykładem tego że bezpieczeństwo nie jest nam ofiarowane raz na zawsze jest Nowy Orlean i dramat jaki rozgrywał się na jego ulicach po ataku huraganu Kathrina.

Analizujemy trudności z jakimi może borykać się rodzina na skutek zagrożeń.  Odnajdujemy mechanizmy, analizujemy potrzeby sprzętowe jakie stanowią niezbędne minimum stanowiące o bezpieczeństwie rodziny, oraz prowadzimy szkolenia w tym zakresie.

Proponujemy szkolenia w zakresie:

 

  • szkolenie strzeleckie st. I i st. II oraz szkolenie z elemntów ratownictwa taktycznego
  • szkolenie z zakresu relanych technik ratowniczych, oraz ratownictwa dzieci i niemowląt
  • wyposażenia domu i domowników w zakresie bezpieczeństwa
  • ewakuacja rodziny
  • doradztwo w kwesti projektowania schronów dla rodziny oraz pomieszczeń ukrytych tzw. panic room.