Grupa SurvivalZone realizuje szkolenia oraz doradztwo w zakresie ochrony rodziny. Traktujemy rodzinę jako wartość najwyższą, i tym samym jako najwyższy obowiązek traktujemy bezpieczeństwo rodziny. W dzisiejszych czasach zbyt dużą ufność pokładamy w instytucjach i strukturach na których barkach spoczywa nasze bezpieczeństwo. Nawet najlepsze służby, mogą dotrzeć do nas zbyt późno, lub nie dotrzeć do nas wcale w sytuacji destabilizacji społecznej. Co wtedy?

Kraje takie jak Szwajcaria są i powinny być dla nas wzorem do naśladowania. Szwajcaria prawdopodobnie nigdy nie zostanie zaatakowana przy użyciu konwencjonalnych sił wojskowych, gdyż w większości domów jest broń, amunicja, sprzęt niezbędny do obrony domu, oraz schron dla jego mieszkańców. To nie paranaoja-to uważna obserwacja i analiza historii, która potwierdza że ziemianka na podwórzu gospodarstwa rolnego, broń, czy chociażby umiejętność podjęcia obrony uchroniły w przeszłości przed tragedią niejedną rodzinę. I analogicznie, zaniedbanie tych kwestii niejednokrotnie stanowiło wyrok dla mieszkańców domu w chwili gdy za oknami zaczęła szaleć zawierucha wojenna, czy stan klęski żywiołowej. Doskonałym przykładem tego że bezpieczeństwo nie jest nam ofiarowane raz na zawsze jest Nowy Orlean i dantejskie sceny które działy się na jego ulicach po ataku huraganu Kathrina.

Analizujemy trudności z jakimi może borykać się rodzina na skutek zagrożeń.  Odnajdujemy mechanizmy, analizujemy potrzeby sprzętowe jakie stanowią niezbędne minimum stanowiące o bezpieczeństwie rodziny, oraz prowadzimy szkolenia w tym zakresie. Programy szkoleniowe i doradztwo realizujemy na indywidualną prośbę zainteresowanej rodziny, zachowując daleko idącą dyskrecję w kwestii wyposażenia domu i domowników.

Proponujemy szkolenia w zakresie:

  • obsługę broni palnej w warunkach ochrony domu i domowników
  • szkolenie strzeleckie st. I i st. II
  • survival domowy
  • wyposażenia domu i domowników
  • ratownictwo domowników w sytuacji zagrożenia
  • ewakuacja z domu na obszary bezpieczne
  • wyposażenie i przystosowanie środków transportu na wypadek sytuacji kryzysowej
  • doradztwo w kwesti projektowania schronów dla rodziny oraz pomieszczeń ukrytych