Jak dbać o higienę na kursie przetrwania

Jak dbać o higienę na kursie przetrwania

Dbanie o higienę jest ważne, zwłaszcza jeśli uczestniczysz w kursie przetrwania. Pomaga to utrzymać czystość ust, rąk i stóp, ale jak to zrobić? Oto kilka wskazówek i trików, które pomogą Ci wykonać zadanie.

Nić dentystyczna

Dbanie o higienę jest ważną częścią bycia survivalowcem. Łatwo jest przeoczyć podstawy, gdy jesteś w podróży. Utrzymywanie ubrań w czystości jest dobrym przykładem.

Jednym z najlepszych sposobów jest mycie rąk po jedzeniu – cytat ten jest kreacją autorów portalu beautyamber.pl. Pomoże to usunąć substancje kwasowe, które mogą uszkodzić zęby.

Oprócz regularnego szczotkowania i nitkowania zębów, możesz rozważyć zastosowanie flossera wodnego. Jest to urządzenie, które zawiera malutką, kulistą końcówkę. Urządzenia te są zaprojektowane tak, aby pasowały do jamy ustnej i pomagają w rozbijaniu płytki nazębnej.

Jednym z najlepszych sposobów jest zapakowanie małej wiązki nici dentystycznej do torebki. Dzięki temu możesz nitkować zęby podczas szybkiej przerwy w pracy. Nić może być zawinięta w kilka nitek dla zwiększenia wytrzymałości.

Najbardziej efektywnym sposobem nitkowania jest usuwanie płytki nazębnej z powierzchni zęba. Pozwoli to na obumarcie bakterii i umożliwi wyleczenie zęba.

Aby to zrobić, potrzebny będzie mały kawałek nici dentystycznej. Zaleca się odłamanie kawałka nici o długości 18-20 cali.

Podobną sztuczkę z nitkowaniem powinieneś wykonać również w przypadku tylnych zębów. Pomoże to usunąć resztki jedzenia z tylnej części zębów.

Świetnym sposobem na to jest użycie nawlekacza do nici. Ułatwi Ci to życie. Jeśli masz aparat ortodontyczny, możesz rozważyć użycie woskowanej nici dentystycznej. Te nici są mniej prawdopodobne, że zaplączą się w twoim aparacie ortodontycznym.

Innym świetnym trikiem flossing jest użycie kawałka drutu wieszaka na zdjęcia. Może to być o wiele łatwiejsze do zrobienia, jeśli masz gałąź, która jest wystarczająco wytrzymała.

Soda oczyszczona

Niezależnie od tego, czy jesteś na kursie przetrwania, na wakacjach, czy po prostu starym nudziarzem, pozostaje pytanie, jak zadbać o higienę. Soda oczyszczona jest znana od wieków i choć może nie jest najskuteczniejszym środkiem czyszczącym w historii ludzkości, to wciąż jest skutecznym środkiem czyszczącym.

Jednym z najczęstszych zastosowań sody oczyszczonej jest kuchnia. Używa się jej do czyszczenia cząstek jedzenia i rozluźniania uporczywych plam. Ponadto może być używana do kontrolowania rdzy w aluminium. Służy również jako naturalny środek odstraszający niektóre owady, takie jak ślimaki.

Innym dobrym przykładem działania sody oczyszczonej jest wykorzystanie jej do odstraszania mączniaków w ogrodzie. Można jej również użyć do utrzymania świeżości roślin. Dobrą zasadą jest używanie sody oczyszczonej podczas podlewania roślin. Może nie jest to najskuteczniejszy środek czyszczący, ale dzięki niemu rośliny będą szczęśliwe i zdrowe. Pomaga również utrzymać właściwą równowagę pH. Wreszcie, soda oczyszczona jest zaskakująco skutecznym dezodorantem. Jest również skuteczna w zabijaniu chwastów. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli masz dobrze wypielęgnowany trawnik.

Z jakiegoś powodu ten słony związek jest również używany w przemyśle kosmetycznym, a także na różnych meblach tarasowych na zewnątrz. Jest to również dobry sposób na usunięcie plam z odzieży. Aby uzyskać najlepsze wyniki, użyj go w zimnej wodzie. Wreszcie, soda oczyszczona może być używana jako dobry dezodorant do zębów. Jest to również doskonały środek dezynfekujący dla Twojej toalety. Dobrym pomysłem jest również przechowywanie sody oczyszczonej w bezpiecznym miejscu. Wreszcie, soda oczyszczona może być używana jako wielofunkcyjny proszek do szorowania.

Odkażacz do rąk

Używanie odkażacza do rąk do higieny na kursie przetrwania może być korzystne w pewnych sytuacjach. Ale może być również niebezpieczne. Istnieje wiele rodzajów środków odkażających do rąk i musisz wybrać ten, który jest najlepszy w danej sytuacji.

Środki odkażające do rąk na bazie alkoholu mogą być świetną opcją w miejscach, gdzie czysta woda nie jest łatwo dostępna. Mogą być również stosowane jako alternatywa dla mydła. Ważne jest jednak, aby bezpiecznie przechowywać je po użyciu.

Środki do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu zawierają mieszaninę alkoholu izopropylowego i etylowego. Alkohol jest silnym środkiem przeciwbakteryjnym, który denaturuje białka mikrobów. Alkohol jest również używany do inaktywacji wirusów. Środki do odkażania rąk na bazie alkoholu są zwykle dostępne w postaci żelu lub pianki.

Środki odkażające do rąk na bazie alkoholu są powszechnie stosowane w placówkach służby zdrowia. Mogą one jednak stanowić zagrożenie pożarowe i toksyczne dla skóry. Mogą również zawierać niesprawdzone składniki, które wpływają na bezpieczeństwo produktu. Produkty te są również przedmiotem zwiększonych obaw dotyczących zdrowia publicznego.

Środki odkażające do rąk na bazie alkoholu mogą być również niebezpieczne dla dzieci, osób starszych i osób z problemami psychicznymi. Dzieci mogą być bardziej podatne na zatrucie alkoholem, a u osób starszych może dojść do uszkodzenia układu nerwowego.

Środki odkażające do rąk na bazie alkoholu są powszechnie stosowane w szpitalach i innych placówkach służby zdrowia. W 2009 roku Światowa Organizacja Zdrowia promowała stosowanie środków do higieny rąk na bazie alkoholu. Są one również stosowane w krajach ubogich w zasoby.

Alkoholowe środki odkażające do rąk powinny zawierać co najmniej 60% alkoholu. Jednak nadal istnieją produkty, które zawierają mniej niż ta ilość. Ważne jest, aby przed zakupem sprawdzić listę składników na etykiecie środka do dezynfekcji rąk.

Środki odkażające do rąk na bazie alkoholu mogą zawierać również inne składniki, takie jak humektanty i kwas huminowy. Środki te działają poprzez spowolnienie odrastania głęboko położonej mikroflory na skórze.

Płyn do płukania ust

Na rynku dostępne są różne rodzaje płynów do płukania ust, ale nie wszystkie nadają się do higieny na kursie przetrwania. Niektóre z nich mogą powodować zmniejszenie różnorodności mikrobów, co prowadzi do zwiększenia miejsc przylegania dla kolonizacji. Inne mogą zawierać związki, które mogą obkurczać macierz zewnątrzkomórkową i agregować komórki.

Naukowcy przeprowadzili badania dotyczące ryzyka wystąpienia raka jamy ustnej oraz raka głowy i szyi na podstawie stosowania płynów do płukania ust. Stwierdzili, że stosowanie płynów do płukania ust o stężeniu alkoholu zwiększało ryzyko wystąpienia raka gardła. Stwierdzili również, że częste stosowanie płynów do płukania ust zwiększało ryzyko śmierci specyficznej dla danego nowotworu. To zwiększone ryzyko przypisano wzrostowi wirulencji mutans i casei po ekspozycji na płyny do płukania ust.

W celu określenia potencjalnego wpływu płynu do płukania ust na przeżywalność LGG, badacze traktowali biofilmy LGG różnymi płynami do płukania ust. Chcieli ustalić, czy płyny do ust wpłynęły na przeżywalność LGG, Candida albicans i paciorkowców. Chcieli również określić minimalne stężenia hamujące.

Wykorzystując obrazy CLSM stwierdzili, że płukanki do ust miały natychmiastowe działanie przeciwbakteryjne. Co więcej, względne wskaźniki przeżycia szczepów w 3-dniowych biofilmach wzrosły po leczeniu. Było to w przeciwieństwie do grupy kontrolnej, która wykazała zmniejszenie przeżywalności LGG i mutanów. Stwierdzili również, że płukanie PS, powszechnego składnika płynu do płukania jamy ustnej, nie wyrządziło szkody żywym komórkom w biofilmach. Może to wynikać z faktu, że PS rozpuszczał komórki powierzchniowe, które nie były ściśle związane z biofilmem. Jednak mógł on również działać jako środek czyszczący, usuwając komórki, które nie były przytwierdzone do biofilmu.

Stopy

Dbanie o higienę jest niezwykle istotne, ale nie tylko ze względu na straszne zarazki, które mogą znajdować się na Twoich rękach. Właściwa higiena może faktycznie pomóc Ci przetrwać. Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, oto kilka prostych wskazówek, które pozwolą Ci utrzymać higienę w ryzach.

Najbardziej oczywistym jest częste mycie rąk. Utrzymywanie rąk w czystości może zapobiec zarażeniu się wieloma paskudnymi zarazkami, a także pomóc w utrzymaniu pasożytów na dystans. Kolejną ważną wskazówką dotyczącą higieny jest utrzymywanie odzieży w czystości, suchości i dobrym stanie. W zimne dni, może to zmniejszyć szanse na to, że Twoje ubranie stanie się pożywką dla pasożytów. Utrzymywanie butów w czystości i suchości również zmniejsza ryzyko infekcji.

Kiedy jesteś przy tym, pamiętaj o masażu stóp kilka razy dziennie, aby pomóc utrzymać je w zdrowiu. Dobrym pomysłem jest również utrzymywanie paznokci u palców w dobrym stanie. Jeśli Twoje stopy stają się zbyt gorące, być może nadszedł czas, aby wymienić je na nowe obuwie. Jeśli masz skłonność do otarć, rozważ noszenie rękawiczek.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

?>