Jak przygotować się do wyjazdu w góry pod namiot

Jak przygotować się do wyjazdu w góry pod namiot

Przygotowanie się do wyjazdu w góry pod namiot wymaga odrobiny przygotowań. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci się przygotować.

Przygotowanie do burz

Niezależnie od tego, czy wędrujesz z plecakiem, czy biwakujesz w górach, są pewne rzeczy, które musisz wiedzieć, aby mieć pewność, że jesteś przygotowany na burze. Burze charakteryzują się ulewnym deszczem i gradem, wraz z silnymi podmuchami wiatru. Może to spowodować niebezpieczne warunki w dziczy, zwłaszcza jeśli nie jesteś przygotowany.

Powinieneś znać różnicę między słabą a silną burzą. Słaba burza jest często nazywana burzą z piorunami. Z kolei silna burza wytwarza silny wiatr, duży grad i może wywołać tornado. Najlepszym sposobem na uniknięcie porażenia piorunem jest unikanie przebywania na zewnątrz podczas burzy – informacja ta jest wzięta od redaktora serwisu 20latzfarmaceutami.pl.

Uderzenie pioruna może nastąpić w każdej chwili i istnieje kilka różnych rodzajów uderzeń. Najczęstsze jest bezpośrednie uderzenie, ale istnieją również boczne błyski, uderzenie powrotne i uderzenie chmury w ziemię. Istnieją również dodatkowe rodzaje wyładowań atmosferycznych, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo na kempingu, dlatego warto wiedzieć, na co zwracać uwagę.

Pozostawanie w namiocie podczas burzy nie jest dobrym pomysłem. Piorun może uderzyć w Twój namiot, więc będziesz chciał znaleźć alternatywne schronienie. Podczas burzy z piorunami, będziesz chciał uniknąć gołej ziemi lub otwartych przestrzeni, więc wybierz kemping w gęstym lesie.

Możesz również trzymać się z dala od terenów suchych, wysoko położonych i klifów. Płynąca woda może zalać Twój namiot, dlatego upewnij się, że Twój kemping nie znajduje się w pobliżu żadnych zbiorników wodnych. Ponadto sprawdź pobliskie klify, czy któryś z nich nie przecieka. Powinieneś również sprawdzić horyzont w poszukiwaniu chmur, które mogą wskazywać na obecność piorunów.

Jeśli jesteś w górach, powinieneś zaplanować wczesną poranną wędrówkę. Pozwoli Ci to usłyszeć grzmot i dotrzeć w odpowiednie miejsce, aby się schronić. Powinieneś również wypatrywać odległych chmur i sprawdzić prognozę, czy nie przemieszczają się zimne/ciepłe fronty. Należy również sprawdzić, czy nie ma opadów i porywów wiatru, które mogą towarzyszyć burzy.

Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć bezpiecznego miejsca do schronienia podczas burzy, zawsze możesz spróbować zostać w samochodzie. Jednak będziesz chciał poczekać, aż burza ustąpi. Ostatnią rzeczą, jaką chcesz zrobić, jest przemoczenie i zmarznięcie. Jest to szczególnie niebezpieczne, jeśli wędrujesz w dziczy.

Możesz również spróbować znaleźć zbiornik wodny, aby schronić się przed burzą. Jeśli nie możesz znaleźć zbiornika wodnego, powinieneś spróbować znaleźć nisko położony obszar, w którym możesz kucnąć. Dzięki temu nie będziesz częścią prądu gruntowego, który może przemieszczać się we wszystkich kierunkach.

Kiedy jesteś w górach, powinieneś zawsze mieć przy sobie odzież przeciwdeszczową i sprzęt przeciwdeszczowy. Jeśli musisz zostawić swój namiot, upewnij się, że masz na nim pokrowiec przeciwdeszczowy. Możesz również zabrać matę kempingową i suchy materac powietrzny, aby dodać izolację.

Znajdowanie wody do oczyszczania w górach pod namiotem

Niezależnie od tego, czy wędrujesz z plecakiem po trójstyku, czy też chowasz się w swoim najseksowniejszym namiocie, znalezienie solidnego zapasu oczyszczonej wody pitnej jest podstawowym wymogiem. Dobrego dostawcę tej dobrej rzeczy można znaleźć w większości lokalnych supermarketów, eleganckich kawiarni i hoteli. Najlepsze jest to, że można ją nabyć o każdej porze dnia i nocy. Dobry stout tego typu to wydatek najwyżej kilkuset dolarów.

Najlepsze oczyszczacze wody są smaczniejsze niż przeciętna puszka napoju gazowanego lub piwa. Na szczęście dla ciebie, większość z nich jest filtrowana. Jedyną wadą jest wysoki koszt filtracji. Dla bardziej odważnych, poniższy może być w twojej przyszłości. Stout z gatunku tych, które mogą być Twoją jedyną opcją. Jeśli planujesz trzymać go tam, gdzie świeci słońce, możesz chcieć ponownie rozważyć. Chyba że jesteś gotów wyłożyć kilka stówek, by uczynić swoje życie piekłem.

Jeśli masz wystarczająco dużo szczęścia, aby być w pobliżu akweduktu, najlepszym zakładem może być krótki wypad w dół drogi. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli planujesz spędzić noc w swoim namiocie. Poniższe wskazówki sprawią, że wędrówka będzie łatwa.

Przygotowanie do zimowego biwaku

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym zimowym biwakowiczem, czy też doświadczonym, istnieje kilka podstawowych wskazówek, które należy rozważyć. Kluczem jest planowanie z wyprzedzeniem i zabranie odpowiedniego sprzętu na sezon zimowy. Warto również zostawić w namiocie dodatkowe miejsce na jedzenie i wodę oraz przedsionek do gotowania. Te wskazówki pomogą Ci zachować komfort i bezpieczeństwo w zimie.

Podczas biwakowania zimą, pogoda może być zmienna. Bądź przygotowany sprawdzając prognozę pogody przed wyjazdem. Jeśli prognozy przewidują śnieg, warto przygotować alternatywne plany. Być może będziesz musiał wyjechać wcześniej lub przyjechać później niż planowałeś, albo będziesz musiał przechowywać dodatkowy sprzęt w namiocie.

Najlepszym sposobem na przygotowanie się do zimowego biwaku jest użycie namiotu trzysezonowego. Namioty te mają strome ściany i będą naturalnie zrzucać śnieg. Dobrym wyborem jest również namiot kopułowy.

Przygotowując się do zimowego biwaku, powinieneś spakować zimowy śpiwór. Śpiwór z rurą spustową wzdłuż zamka błyskawicznego pomoże utrzymać ciepło ciała. Przydatna będzie również kurtka puchowa. Dobrym wyborem jest kurtka puchowa o współczynniku R 700 lub wyższym. Jeśli chcesz zacząć ciepło, bądź przygotowany na zdejmowanie warstw w miarę rozgrzewania się.

Kolejną ważną wskazówką do rozważenia podczas przygotowań do zimowego biwaku jest spakowanie worka na śmieci, który ochroni Twój plecak przed wilgocią. Możesz również chcieć zostawić dodatkową butelkę wody w swoim namiocie. Ważne jest również, aby unikać przechowywania ostrych przedmiotów wewnątrz namiotu. Pamiętaj, aby spakować papier toaletowy i kobiece produkty higieniczne do osobnej torby. Przedmioty te mogą pozostawiać papierowe ślady, gdy zostaną zakopane w śniegu.

Wybierając miejsce na zimowy biwak, warto rozważyć płaski teren, aby namiot był bardziej stabilny. Jeśli nie ma płaskiego obszaru, możesz chcieć wykopać teren. Dobrym pomysłem jest również pozostawienie przestrzeni wokół ścian namiotu, aby nie gromadziła się w nich woda. Dzięki temu unikniesz zimnych miejsc i będziesz mógł swobodnie oddychać.

Kolejnym krokiem w przygotowaniu do zimowego biwaku jest rozbicie namiotu. Jeśli będziesz używać kuchenki do gotowania, pamiętaj o zabraniu dodatkowego paliwa. Jeśli używasz kuchenki na alkohol, powinieneś zabrać również osłonę przed wiatrem. W niektórych miejscach wymagane jest pozwolenie na rozpalenie ogniska. Kuchenka powinna być podniesiona z ziemi, aby nie była narażona na działanie śniegu. Może to również pomóc w utrzymaniu ciepła w piecyku.

Należy również spakować dodatkową odzież. Obejmuje to kurtkę, polarową warstwę środkową i wełniane skarpety. Możesz również dodać do swojej odzieży wiatroszczelną lub wodoodporną powłokę.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

?>