Jak skompletować zestaw przetrwania

Jak skompletować zestaw przetrwania

Niezależnie od tego, czy pakujesz się na wakacje, czy po prostu potrzebujesz szybkiego zapasu zapasów w razie nagłego wypadku, musisz wiedzieć, jak skompletować zestaw przetrwania. Ten artykuł wyjaśnia niektóre z podstaw i oferuje kilka pomysłów, jak zacząć.

Zapakowany 72-godzinny zestaw do przygotowania się na wypadek sytuacji kryzysowej

Posiadanie 72-godzinnego zestawu do przygotowania się na wypadek sytuacji kryzysowej jest ważne dla tych, którzy mieszkają na obszarach doświadczających klęsk żywiołowych. Może to również pomóc w ochronie osób ewakuowanych. Jednak 72-godzinne zestawy nie zawsze są kompletne i trzeba dodać kilka dodatkowych elementów, aby zapewnić, że jesteś przygotowany na każdą sytuację awaryjną.

Podczas sytuacji kryzysowej może być trudno znaleźć środki medyczne, w tym recepty. Musisz być również przygotowany na życie bez wody i prądu. Możesz również potrzebować narzędzi do zbudowania schronienia i otwarcia puszek z żywnością.

72-godzinny zestaw gotowości awaryjnej powinien zawierać wszystkie podstawowe artykuły, które są potrzebne do przeżycia przez trzy dni. Do tych przedmiotów należą woda, żywność, środki higieny osobistej i latarki – fragment ten jest wynikiem działań ekipy serwisu katgut-implantacja.pl. Powinna być przechowywana w wodoodpornym pojemniku.

Będziesz musiał dodać dodatkowe zapasy dla każdego członka rodziny, w tym zapasy dla niemowląt. Można również uwzględnić zapasy dla zwierząt domowych. Zestaw powinien być przenośny, abyś mógł go nosić ze sobą, i powinieneś rozważyć posiadanie dodatkowych zestawów w samochodzie i w pracy.

72-godzinny zestaw awaryjny powinien również zawierać tabletki lub filtry do oczyszczania wody. Może to być świetny sposób na zachowanie bezpieczeństwa, ale należy również rozważyć, jak długo planujemy pozostać bez wody. Jeśli nie masz wody przez więcej niż kilka dni, być może będziesz musiał pić inne rodzaje wody.

Powinieneś również rozważyć indywidualne potrzeby Twojej rodziny i zapotrzebowanie na żywność. Ważne jest, aby co sześć miesięcy rotować swoje zapasy żywności. Stare jedzenie może się zepsuć, a także może być trudne do zjedzenia. Powinieneś również upewnić się, że zawierasz batony proteinowe i granola w swoim 72-godzinnym zestawie gotowości awaryjnej.

Zestawy przetrwania w puszce

Trzymanie pod ręką zestawu przetrwania to świetny pomysł. Jest to świetny sposób, aby uzupełnić swój codzienny EDC i pomóc Ci przetrwać w przypadku zagrożenia. W zależności od środowiska, w którym przebywasz, Twój zestaw przetrwania będzie się różnił.

Niektóre z przedmiotów do rozważenia obejmują gwizdek, latarkę i nić dentystyczną. Rozważ również mały nóż. Są to ważne przedmioty w twoim zestawie przetrwania i mogą być używane do samoobrony lub zbierania małych zwierząt.

SOS Survival Kit in a Tin to dobry wybór na kieszonkowy zestaw ratunkowy. Zawiera duży wybór narzędzi survivalowych, które są praktyczne i funkcjonalne.

Puszka survivalowa to świetny sposób na utrzymanie przedmiotów w suchości. Puszka jest małym, pustym prostokątem z pokrywą na zawiasach. Wykonana jest z przystosowanej do kontaktu z żywnością stali pokrytej cyną. Może pomieścić wodoodporne zapałki, ołówek i papier, tabletki do oczyszczania wody oraz linkę do sidła.

Możesz również rozważyć tłok do rozpalania ognia, który może być przechowywany w puszce survivalowej. Możesz go użyć do rozpalenia podpałki spark-lite, która zapewni niezawodny dwuminutowy płomień.

Do puszki survivalowej możesz również zapakować mały nóż do cięcia pudełek. Można go użyć do przecięcia wiórków magnezowych i jest to przydatna sztuczka survivalowa.

Istnieje wiele innych przedmiotów do rozważenia, takich jak podkładka z gazy, która może być zapakowana w kwadrat 2″ x 2″ i pomoże zapobiec skaleczeniom i ranom. Istnieją również tabletki do oczyszczania wody, które mogą pomóc uczynić brudną wodę bezpieczną do picia.

Kilka innych przedmiotów do rozważenia to gwizdek, pęseta i mała latarka. Wszystkie te przedmioty są niezbędne do samoobrony i mogą pomóc Ci przetrwać w nagłych wypadkach.

Przenośna słomka do filtrowania wody

Zdobycie przenośnej słomki do filtrowania wody jest niezbędne w każdym zestawie awaryjnym. Są one uniwersalne, łatwe w użyciu i niedrogie. Mogą być używane w domu, w podróży, a nawet na kempingu. Mogą nawet filtrować drobne cząsteczki z wody.

Słomka filtrująca jest skutecznym narzędziem do usuwania zanieczyszczeń, bakterii, pasożytów i innych paskudztw z zasobów wody. Można je również wykorzystać do oczyszczenia jeziora, strumienia, a nawet butelki z pojemnikiem. Urządzenia te są o wiele łatwiejsze do czyszczenia niż mogłoby się wydawać. Są również kompaktowe i łatwe w transporcie.

Istnieje wiele różnych modeli i marek dostępnych. Wybór najlepszego dla Twoich potrzeb jest ważną decyzją.

Najlepsza słomka do filtrowania wody powinna usuwać osady, bakterie i inne paskudztwa z twojego zaopatrzenia w wodę. Powinna również mieć dobry przepływ, co oznacza, że powinna filtrować jeden litr wody w mniej niż dziesięć minut. Idealnie byłoby, gdyby była łatwa w obsłudze dla głównego użytkownika.

Wybór najlepszej słomki do filtrowania wody jest nieco bardziej skomplikowany. Na początek powinna ona posiadać certyfikat EPA. Jest to ważne, ponieważ EPA ustala normy dotyczące poziomu zanieczyszczeń w wodzie. Słomka filtrująca, która posiada certyfikat EPA będzie miała lepszy przepływ niż produkt bez certyfikatu.

Na rynku jest znacznie więcej słomek filtrujących, więc musisz zdecydować, która z nich jest odpowiednia dla Twojej sytuacji. Powinna mieć również przyzwoitą cenę. Powinieneś być w stanie uzyskać zamiennik dla słomki filtrującej w przypadku, gdy przypadkowo ją uszkodzisz.

Najlepsza słomka do filtrowania wody jest niezbędnym elementem sprzętu survivalowego, zwłaszcza jeśli planujesz wędrówki, biwakowanie, a nawet wyjazd na rodzinne wakacje. Może być trudno znaleźć taki, który ma wszystkie funkcje, których potrzebujesz, ale jest kilka dobrych opcji tam.

Hand sanitizer

Niezależnie od tego, czy planujesz przygotować się na katastrofę, czy po prostu potrzebujesz szybkiego czyszczenia, hand sanitizer może być ratunkiem. Jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed użyciem.

Środki do dezynfekcji rąk są zazwyczaj sprzedawane w postaci żeli lub płynnych sprayów. Alkohol zawarty w środkach do dezynfekcji rąk zabija zarazki na Twoich rękach. Ważne jest jednak, aby przed zastosowaniem przeczytać etykietę. Jeśli środek do dezynfekcji rąk, którego używasz, zawiera metanol, nie powinieneś go pić. Ten toksyczny alkohol może spowodować ślepotę i uszkodzenie układu nerwowego. Jeśli wypijesz środek do odkażania rąk zawierający metanol, natychmiast wezwij lekarza lub centrum kontroli zatruć.

Nie należy używać środka do dezynfekcji rąk na dłoniach, jeśli są one tłuste lub miały kontakt z płonącym przedmiotem. Nie należy również używać go na twarzy lub w pobliżu palnika gazowego. Jest to szczególnie ważne, jeśli używasz go w zamkniętym środowisku. Należy również zapoznać się z etykietą i postępować zgodnie z instrukcją użycia.

Środki odkażające do rąk powinny być używane tylko w ostateczności po umyciu rąk wodą z mydłem. Środki odkażające do rąk mogą być również stosowane do usuwania plam spowodowanych krwią i atramentem.

Jeśli planujesz używać środka do odkażania rąk jako części swojego zestawu przetrwania, ważne jest, aby trzymać produkt poza zasięgiem dzieci. Dotyczy to również dzieci poniżej trzeciego roku życia. Produkt może zawierać składniki takie jak substancje zapachowe i barwniki. Używanie środka do dezynfekcji rąk powinno być nadzorowane przez osobę dorosłą.

Należy unikać stosowania środka do odkażania rąk na skórę, jeśli masz skłonność do alergii lub astmy. Należy również unikać stosowania środka do odkażania rąk na skórze, która jest podrażniona lub sucha.

Kompas

Inwestowanie w dobry kompas jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić, aby przygotować się na scenariusz przetrwania. Pomoże Ci on w nawigacji przez dzicz i da Ci dokładny obraz kierunku, w którym się znajdujesz.

Jeśli chodzi o kompas, istnieją trzy rodzaje kompasów do wyboru. Są to kompas wojskowy, kompas do biegów na orientację oraz kompas z przezroczystą płytą podstawową. Wybór kompasu jest kwestią osobistego wyboru, ale dobry kompas może być używany w wielu sytuacjach.

Jeśli zamierzasz używać kompasu, będziesz chciał wybrać taki, który jest wykonany z trwałych materiałów. Tanie kompasy nie są zbyt niezawodne. Powinieneś również unikać kompasów, które mają duże pęcherzyki powietrza w pobliżu igły. Pęcherzyki te będą upośledzać ruch igły.

Dobrym pomysłem jest nauczenie się korzystania z kompasu przed wyruszeniem na wycieczkę. Nie jest to szczególnie trudne zadanie. Jeśli masz szczęście, będziesz miał okazję uczestniczyć w zajęciach, które dadzą Ci podstawową wiedzę na temat kompasu i jego działania.

Oprócz kompasu będziesz chciał mieć przy sobie dobrą mapę. Będzie ona przewodnikiem podczas podróży i pokaże punkty orientacyjne, takie jak rzeki, góry i budynki. Mapa pokazuje również nierówności terenu, które możesz wykorzystać do triangulacji swojej pozycji.

Oprócz dobrej mapy i kompasu, warto dodać do swojego zestawu lusterko sygnalizacyjne. Jest to poręczne urządzenie, które może pomóc Ci przyciągnąć uwagę pierwszych respondentów. Można go używać w odległości do 15 mil.

Oprócz tego możesz rozważyć dodanie gwizdka, podpałki i świecącego w ciemności kompasu nawigacyjnego. Będą one szczególnie pomocne, jeśli utkniesz w środku nocy.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

?>