Jak zbudować schronienie na biwaku w lesie

Jak zbudować schronienie na biwaku w lesie

Niezależnie od tego, czy szukasz schronienia na krótką wycieczkę, czy chcesz zbudować schronienie na dłuższą przygodę, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, wybierz miejsce, które jest dobrze zaopatrzone w zapasy. Po drugie, nie obozuj sam. Po trzecie, zbuduj schronienie, które zapewni ci ciepło.

Wyznaczone miejsca kempingowe wzdłuż Szlaku Appalachów

Niezależnie od tego, czy planujesz nocny biwak wzdłuż Szlaku Appalachów (AT), czy też już rozpocząłeś swoją podróż, możesz zastanawiać się, jak zbudować schronienie. Schrony są często doskonałym miejscem do spotkań z innymi wędrowcami, dzielenia się historiami i utrzymywania sprzętu w suchości. Niektóre schrony mają nawet udogodnienia, takie jak ognisko i przechowywanie żywności.

Schrony mogą również zapewniać pewne korzyści, takie jak ciepłe miejsce do spania podczas burzy – te słowa pochodzą z serwisu Ogrodowe porady. Większość schronów ma co najmniej jedną otwartą stronę. Jeśli planujesz spać w schronie, możesz również poszukać miejsca, które znajduje się w pobliżu niezawodnego źródła słodkiej wody. Jeśli nie możesz znaleźć lokalizacji, która zapewni Ci te usługi, możesz chcieć spakować butelkę z wodą i udać się do pobliskiego strumienia.

Schroniska można znaleźć w różnych miejscach, od tych tuż przy szlaku do tych na bocznym, niebieskim szlaku. Niezależnie od tego, czy planujesz zatrzymać się w schronisku, czy nie, ważne jest, aby przestrzegać lokalnych przepisów dotyczących biwakowania. Na przykład, w niektórych miejscach A.T. może nie być dozwolone używanie ognia. Możliwe jest również, że teren jest zbyt suchy, aby używać ognia. Jeśli planujesz zbudować ogień, sprawdź stronę aktualizacji szlaku, aby dowiedzieć się, czy jest to dozwolone.

Ogólnie rzecz biorąc, Appalachian Trail ma wyznaczone miejsca na obozy. Obszary te są zwykle stosunkowo płaskie i mogą mieć drewniane platformy lub naturalne źródła wody. Są one również zazwyczaj obsługiwane według kolejności zgłoszeń. Jeśli planujesz zatrzymać się na jednym z takich kempingów, pamiętaj, aby zarejestrować się na stronie internetowej Appalachian Trail (AT) ATCamp. Znajdziesz tam również wiele przydatnych informacji, w tym porady, historię i opcje doświadczania szlaku.

Schroniska na szlaku Appalachów są zazwyczaj bezpłatne. Są one jednak zazwyczaj budowane przez wolontariuszy i możesz być zmuszony do dzielenia schronienia z innymi wędrowcami przybywającymi po Tobie. Zazwyczaj mają one przynajmniej jedną otwartą stronę, mały kominek i odporne na niedźwiedzie zapasy żywności. Znajdziesz tam również brezent, który zwisa nad otworem, aby utrzymać schronienie w cieple.

Schronienia na Szlaku Appalachów są zazwyczaj zaprojektowane z trzech ścian, dachu i platformy. Większość z nich posiada również mały kominek i wspólny stół, przy którym można spożywać posiłki. Znajdziesz tu również niezawodne źródło świeżej wody i odporne na niedźwiedzie zapasy żywności.

Możesz także zbudować kemping na terenie nie wyznaczonym. Obszary te są zazwyczaj wyznaczone do ochrony przyrody lub zasobów. Powinieneś unikać palenia śmieci lub niszczenia flory. Spalanie śmieci przyciąga dzikie zwierzęta, a substancje chemiczne mogą zostać uwolnione do pobliskich źródeł wody. Powinieneś również sprawdzić regulamin miejsca, aby dowiedzieć się, czy jest to dozwolone.

Wybór najlepszego miejsca do budowy schronienia survivalowego

Wybór najlepszego miejsca do budowy schronienia survivalowego na biwaku w lesie to ważna decyzja. Może wpłynąć na zdolność do spokojnego snu w nocy i zwiększyć szanse na przeżycie. Ponadto może również wpłynąć na zabawę, którą masz podczas biwakowania. Postępując zgodnie z właściwymi krokami, możesz upewnić się, że w pełni wykorzystasz swoje doświadczenie w zakresie kempingu.

Najważniejszym krokiem w wyborze najlepszego miejsca do zbudowania schronu survivalowego na biwaku w lesie jest wybór lokalizacji, która zapewnia odpowiednią ochronę przed zimną pogodą. Nie powinieneś umieszczać swojego schronienia w pobliżu zbiornika wodnego lub na błotnistym terenie. Ponadto, należy również unikać budowania schronienia w pobliżu klifu lub nisko położonego obszaru. Obszary te są podatne na powodzie błyskawiczne. Musisz również uważać, aby nie budować ognia w pobliżu swojego schronienia. Jest to spowodowane tym, że stworzy to wiatr w twarz.

Aby uzyskać jak najlepszą ochronę przed żywiołami, powinieneś zbudować swoje schronienie na wysokiej, równej powierzchni. Jest to szczególnie ważne, jeśli znajdujesz się na terenie pagórkowatym. Dobrze jest również zbudować swoje schronienie na półce lub platformie, co może zwiększyć szanse na przeżycie. Półki lub platformy powinny być wystarczająco duże, aby utrzymać twoje ciało. Pomoże to również utrzymać owady z dala od twojego schronienia.

Jeśli jesteś w zaśnieżonej okolicy, powinieneś upewnić się, że twoje schronienie jest wystarczająco duże, aby utrzymać ciepło. Jeśli nie, możesz skończyć pogrzebany żywcem, jeśli sufit się zawali. Ponadto, Twoje schronienie może zostać zalane, jeśli rzeka się przeleje. Możesz być również narażony na atak zwierząt. Podczas zimy możesz również chcieć sprawdzić, czy w Twoim drzewie nie ma śladów zwierząt i zadrapań.

Możesz również zbudować schronienie używając naturalnych materiałów. Mogą to być patyki, drewno, skały, a nawet drzewo. Aby zbudować porządne schronienie, potrzebujesz mocnej ramy, elastycznych włókien roślinnych i suchych liści. Upewnij się, że fundament jest wystarczająco suchy, aby utrzymać się z dala od deszczu i zimna. Możesz również umieścić plastikowy brezent nad sznurkiem, aby utrzymać deszcz na zewnątrz. Użycie tej metody zapewni Tobie i Twojej rodzinie suchość.

Oprócz schronienia, należy również upewnić się, że nosisz zestaw przetrwania, który zawiera takie przedmioty jak nóż, koc ratunkowy i paracord. Przedmioty te pomogą uczynić obozowe obowiązki bardziej efektywnymi i bezpiecznymi.

Plandeka może być najbardziej oczywistym elementem do noszenia, ale powinieneś również pamiętać, że będziesz musiał ją do czegoś zakotwiczyć. Możesz użyć patyków lub kamieni, aby utrzymać plandekę na miejscu.

Unikaj biwakowania samemu

Używając odpowiednich narzędzi i właściwego nastawienia Twoje szanse na bezpieczny i przyjemny biwak są równie duże jak szanse. Niewielka ilość przemyśleń to długa droga do tego, aby Twoja wycieczka była niezapomniana. Poniższe wskazówki i sugestie pomogą zapewnić dobry czas. Jedną z najważniejszych jest planowanie z wyprzedzeniem i bycie przygotowanym na najgorsze. Nie ma idealnego czasu, aby cieszyć się wspaniałą przyrodą, a najlepszym sposobem na uniknięcie pułapek jest przygotowanie się do tego. Posiadanie listy „do” i „don’t” w ręku przez cały czas jest koniecznością. Najlepszym sposobem na to jest upewnienie się, że a) masz listę do’s i don’ts w ręku, b) zobowiązujesz się tylko do pojedynczej recytacji ogniska i c) możesz cieszyć się wspaniałą przyrodą bez przerażającego towarzystwa małżonka.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

?>