Jak znaleźć rozpałkę w lesie

Jak znaleźć rozpałkę w lesie

Niezależnie od tego, czy jesteś na kempingu, wędrujesz, czy po prostu bawisz się na świeżym powietrzu, będziesz potrzebował rozpałki do rozpalenia ogniska. Oto kilka wskazówek, gdzie można znaleźć rozpałkę w lesie.

Martwa trawa

Pozyskiwanie rozpałki z martwej trawy w lesie nie jest dla osób o słabym sercu. W istocie, może się zdarzyć, że pewien zwiadowca będzie miał za zadanie przebrnąć przez morze gałązek. Na ich korzyść przemawia fakt, że przez większość czasu gałązki te są rzeczywiście żywe. Wściekła wiewiórka może czaić się w gałązkach z zaskakującą szybkością i zemstą. Gałązki mogą być również skłonne do upuszczania swoich szponów w otchłań lasu. Jeśli harcerz nie może wykonać zadania w odpowiednim czasie, wycieczka do lokalnego sklepu z narzędziami może być w porządku.

Oprócz zwykłych podejrzanych, to jest dobry pomysł, aby zachować swoje oczy peeled dla najlepszych rozpałki wokół. Jak w każdej branży, prawdopodobnie natkniesz się na dobrego starego zbrodniarza w chaszczach. Choć może to nie sprzyjać wspomnianej wcześniej etykiecie, będziesz mile zaskoczony, gdy okaże się, że większość zbawiennych śmiertelników nie jest tak kłująca, jak mógłbyś sobie wyobrazić.

Szyszki

Używanie szyszek jako rozpałki to naturalny sposób na rozpalenie ognia. Należy jednak pamiętać, że szyszki sosnowe powinny być używane tylko na zewnątrz. Szyszki nie są niezawodnym źródłem paliwa i mogą nie być bezpieczne do stosowania w pomieszczeniach. Zawsze należy sprawdzić szyszki pod kątem toksyczności przed ich spaleniem.

Szyszki występują w różnych rozmiarach, są również dostępne w pastelowych kolorach. Szyszki są używane jako podpałka, ponieważ szybko się zapalają. Nie są one jednak tak niezawodnym źródłem paliwa jak węgiel drzewny czy drewno.

Szyszki są również dostępne w różnych zapachach i mogą być wykonane w ozdobne kosze. Najmniejsze szyszki są najłatwiejsze do rozpalenia. Aby szyszka mogła się otworzyć, należy jednak stopić żywiczny sok. Jeśli używasz szyszek do rozpalenia ognia w kominku, szyszka powinna być sucha. Knot również pomoże wzmocnić płomienie.

Szyszki sosnowe to łatwy i niedrogi projekt. Szyszki są również dobrym wyborem na rozpałkę, gdy nie ma dostępnego węgla drzewnego lub drewna. Jeśli chcesz zrobić pachnącą podpałkę, możesz namoczyć szyszki w wodzie i dodać 20 kropli olejku eterycznego z cynamonu.

Jeśli planujesz spalić pachnące szyszki sosnowe, upewnij się, że robisz to w kominku. Wynika to z faktu, że szyszki sosnowe mogą wydzielać zapach, który może być szkodliwy dla ptaków. Spalanie szyszek sosnowych z cynamonem zapobiegnie również wyskakiwaniu szyszek. Pozwoli to również uwolnić ostatnie fragmenty zapachu i nie pozostawi żadnych pozostałości.

Szyszki sosnowe są również dobrym źródłem błonnika pokarmowego. Zawierają przeciwutleniacze i aminokwasy. Pomagają również utrzymać zdrowie układu krążenia.

Martwe drewno

Używanie martwego drewna na rozpałkę to świetny sposób na rozpalenie ognia. Może ono również przyczynić się do poprawy ekologii lasu. Może zapewnić siedlisko dla setek rodzimych pszczół, owadów i małych zwierząt. Pomaga również poprawić zdrowie gleby i magazynowanie węgla.

Najlepszą rozpałką są najmniejsze kawałki. Mniejsze gałązki zapewniają większą powierzchnię niż większe patyki. Szukaj również gałęzi powyżej Ciebie, ponieważ są one chronione przed deszczem. Możesz nawet znaleźć suszone na powietrzu drewno zwisające z gałęzi.

Martwe drewno możesz również znaleźć w jaskiniach i pod skałami. Niektórzy właściciele lasów zachęcają do spalania tych kawałków drewna. Jeśli szukasz rozpałki, przed jej zebraniem zapytaj o zgodę właściciela terenu. Jeśli właściciel terenu nie pozwoli Ci zebrać drewna, znajdź kogoś, kto to zrobi.

Szukając rozpałki, szukaj drzewa, które jest martwe, ale nie przewróciło się. Oznacza to, że będzie ono suche. Jeśli drzewo się przewróciło, możesz rozciąć pień, aby znaleźć bardziej suchy rdzeń.

Jeśli szukasz rozpałki, która szybko wyschnie, spróbuj znaleźć brzozę. Brzoza ma zwykle suche drewno, które nie jest mokre w środku. Podobnie, kłody porośnięte mchem są często jeszcze suche.

Możesz również znaleźć trochę rozpałki w snagu. Są to martwe drzewa lub gałęzie, które zwisają z wierzchołka drzewa. Są one chronione przed żywiołami i stanowią miejsca żerowania dla dzięciołów.

Jeśli szukasz rozpałki, rozważ wykorzystanie dębu lub brzozy. Wewnętrzne drewno tych drzew może być wyrzeźbione i stanowić dobrą podpałkę. Można je również suszyć przez kilka miesięcy.

Możesz również opasać drzewa. Choć jest to bezpieczniejsze niż ścinanie drzewa, może nie zapewnić tyle siedliska, co drzewo, które naturalnie się zmniejsza.

Układanie patyków w stos

Układanie patyków w stos nie jest łatwe, chyba że masz do dyspozycji stos drewna. Najlepiej robić to w środku nocy. Jedynym minusem są pojawiające się koszmary. Być może nie uda Ci się zrobić tego wszystkiego w jedną noc, zakładając, że potrafisz zachować zimną krew. Dobrze jest też zapytać o pozwolenie, zwłaszcza jeśli jesteś początkujący. Dobra wiadomość jest taka, że większość kempingów nie jest tak zacieniona. Poza tym, szanse na to, że zauważysz wielką stopę są niewielkie do zera.

Poza dobrą zabawą i dobrą parą butów, możesz chcieć sprawdzić następujące wskazówki: a) dowiedz się, czy możesz zbierać własne drewno, b) upewnij się, że możesz je nosić ze sobą, c) bądź ostrożny wobec złodziei i d) upewnij się, że drewno, które nosisz jest suche. Dobrą zasadą jest pozostawienie kilku patyków na plecach, jeśli zamierzasz to robić przez kilka godzin. Na koniec, upewnij się, że używasz brykietów o odpowiednim rozmiarze, w przeciwnym razie będziesz na topie. Rano będziesz dziękować swoim szczęśliwym gwiazdom.

Suchy żar

Tworzenie suchego żaru jest jednym z pierwszych kroków w rozpalaniu ognia. Dzieje się tak dlatego, że umożliwia on spalanie gęstszych materiałów. Musisz jednak prawidłowo stworzyć ogień. Można to zrobić umieszczając podpałkę w centrum pierścienia ognia. To pomoże płomieniowi wznieść się do góry.

Naturalne podpałki to martwe trawy, liście i gałązki. Kora brzozowa jest uważana za najpopularniejszą naturalną podpałkę. Korę brzozową można znaleźć w lasach liściastych lub w dolinie strumienia.

Możesz również znaleźć różne sztuczne podpałki, takie jak papier lub tkanina char. Są one łatwe w użyciu i będą się palić przez rozsądny czas. Można je również łatwo zapalić przy otwartym ogniu.

Innym rodzajem spoiwa jest usnea. Ten porost rośnie szeroko w Ameryce Północnej. Uważa się, że jest to bardzo skuteczny żarnik, gdy jest używany w połączeniu z innym źródłem żaru. Jeśli jednak porost jest zbyt zwarty, nie złapie iskry.

Innym świetnym źródłem suchego żarna są martwe igły drzew iglastych. Igły te są szczególnie skuteczne, gdy układa się je na gałęzi. Możesz je również wykorzystać jako uchwyt. Igły pozostaną suche dłużej niż te, które leżą na ziemi. Jednak igły będą też potrzebowały więcej ciepła, aby się zapalić.

Igły i liście sosnowe są również doskonałym materiałem do rozpalania. Jednak nie zapalają się one tak łatwo jak włókna bawełnopodobne. Dzieje się tak dlatego, że włókna bawełnopodobne wymagają dużego płomienia do zapalenia. Alternatywnie możesz spróbować drewna tłuszczowego, czyli nasączonej żywicą twardzieli sosny. Tłuste drewno jest również bardzo łatwopalne.

Aby stworzyć suchy żarnik, będziesz potrzebował ostrego noża i kilku małych kawałków drewna. Następnie trzeba będzie wydrążyć tunel w suchym wnętrzu drewna.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

?>