Survival – co to jest?

Survival - co to jest?

Zasadniczo survival to umiejętność, którą można wykorzystać do utrzymania się przy życiu, gdy jesteśmy w lesie, na pustkowiu lub w budynku. Ta umiejętność ma na celu zapewnienie nam podstawowych potrzeb życiowych, w tym żywności, wody i schronienia. Pomaga nam również przezwyciężyć negatywne myśli i wyobrażenia, a nawet może pomóc nam w ucieczce z naszego domu.

Rozpoznawanie samotności, zmęczenia, bólu, głodu, pragnienia i strachu

Rozpoznawanie oznak samotności nie jest tak proste, jak się wydaje. Wiele osób doświadcza uczucia samotności, nie wiedząc o tym. To nie to samo, co bycie samotnym, ale może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. W rzeczywistości, niedawna metaanaliza ponad 308 000 artykułów wykazała, że bycie samotnym jest tak samo śmiertelne jak palenie 15 papierosów dziennie.

Nie jest dokładnie łatwo zidentyfikować oznaki samotności, ale istnieje kilka ważnych znaków ostrzegawczych, na które należy uważać. Jedną z najważniejszych oznak samotności jest brak więzi społecznych – cytat ten został zaczerpnięty od redaktora serwisu Pomoc dla Ciebie. Ludzie, którzy są izolowani społecznie, są do 50 procent bardziej narażeni na śmierć niż ci, którzy mają silne więzi społeczne. Oprócz braku przyjaciół i rodziny, inne oznaki obejmują brak zainteresowania działalnością społeczną, brak interakcji społecznych i niską samoocenę.

Obserwuj i ucz się od tubylców

Obserwacja i uczenie się od tubylców o przetrwanie to świetny sposób na zrozumienie kultury i stylu życia rdzennych mieszkańców. Najlepszym sposobem na naukę jest słuchanie historii opowiadanych przez starszyznę. Te historie są źródłem wiedzy o historii, kulturze, przetrwaniu i nie tylko. Ten rodzaj wiedzy oparty jest na wielowiekowej obserwacji i interakcji z naturą. Dobrym pomysłem dla edukatorów jest rozważenie historii mówionej jako części ich programu nauczania. Ponadto, studia przypadków i biografie są również świetnymi zasobami dla edukatorów.

Obserwowanie i uczenie się od tubylców w celu przetrwania jest ważną częścią zdrowego i zrównoważonego stylu życia. Kiedy ludzie żyją w harmonii z naturą, częściej doświadczają wyższego poziomu subiektywnego dobrostanu. Promuje również organiczne i naturalne podejście do zdrowia i odżywiania. Ten rodzaj wiedzy jest również osadzony w kosmologii jedności życia. Tradycyjne użytkowanie ziemi jest sposobem na zapewnienie równowagi i zachowanie świata przyrody.

Ponieważ coraz więcej ludzi przenosi się do środowisk miejskich, tradycyjne praktyki użytkowania ziemi przez tubylców są zagrożone przez industrializację, zmiany klimatyczne, toksyczne odpady i inne. Z tego powodu ważne jest, aby uczyć się o rdzennych tradycjach, ponieważ są one ważne nie tylko dla rdzennych mieszkańców, ale także dla świata. Obserwacja i nauka od tubylców jest ważnym sposobem upewnienia się, że nie niszczymy naszego środowiska i naszej kultury.

Identyfikacja głównych wrogów przetrwania

Identyfikacja głównych wrogów przetrwania w sytuacjach kryzysowych jest niezbędna, aby uniknąć katastrofy. Te wrogowie zawierają głód, pragnienie, zimno/gorąco, samotność i ból. Ci wrogowie mogą również odciągnąć twoją motywację do walki o przetrwanie.

Jest kilka sposobów na rozpoznanie swoich wrogów i pomoc w ich zwalczaniu. Po pierwsze, skonsultuj się ze swoimi zasobami. Po drugie, powinieneś rozważyć zagrożenie i powagę wroga. Po trzecie, powinieneś przyjrzeć się otoczeniu. Po czwarte, powinieneś spokojnie ocenić sytuację. Wreszcie, powinieneś przez cały czas brać pod uwagę bezpieczeństwo swoje i innych. Te czynniki zadecydują o wyniku twojego kłopotliwego położenia.

Jeśli doświadczasz nagłej sytuacji przetrwania, być może będziesz musiał poradzić sobie z następującymi siedmioma wrogami: bólem, głodem, pragnieniem, samotnością, zimnem/gorącem, izolacją i paniką. Ci wrogowie mogą łatwo zniechęcić cię do ciężkiej pracy, powodując utratę motywacji i morale. Ponadto, wystawienie na działanie żywiołów może być niebezpieczne. Zawsze powinieneś starać się unikać słońca, ponieważ może być ono śmiertelne. Ponadto, jeśli znajdujesz się w gorącym miejscu, warto rozpalić ogień i zbudować schronienie. Dzięki temu będziesz mógł odpocząć w ciągu dnia. Dodatkowo warto pomyśleć o podjęciu kroków mających na celu zmniejszenie zapylenia i uniknięcie złapania choroby.

Ci wrogowie są niezbędni, aby przetrwać sytuacje kryzysowe, ale powinieneś również zastanowić się, jak wpływają one na Twoje życie.

Pokonaj negatywne myśli i wyobrażenia

Na szczęście istnieją pewne sposoby na pokonanie negatywnych myśli i wyobrażeń. W rzeczywistości jednym z najlepszych sposobów na odpieranie negatywnych myśli jest po prostu przestanie się martwić. Aby to zrobić, musisz rozwinąć pozytywne nastawienie. Oznacza to unikanie negatywnych ludzi i poświęcenie czasu na docenienie swoich bliskich. Dobrym pomysłem jest również zainwestowanie w słuchawki, aby zablokować negatywne naysayers.

Bardziej pragmatyczne podejście polega na zanotowaniu najbardziej negatywnych myśli, a następnie znalezieniu sposobu na zastąpienie ich pozytywnymi. Najlepiej zrobić to poprzez aktywne kwestionowanie myśli. Ważne jest, aby zauważyć, że pozytywna myśl może nie być tak pozytywna, jak można by się spodziewać, ale to jest, gdzie trochę pozytywnego myślenia przychodzi z pomocą. Warto również pamiętać, że nie jesteś jedyną osobą na świecie, która ma do czynienia z negatywnymi myślami i wyobrażeniami. Na szczęście są ludzie, którzy mogą pomóc Ci pokonać negatywne myśli i wyobrażenia na dobre.

Najważniejszą częścią tego procesu jest znalezienie tego, co naprawdę cię powstrzymuje. Na przykład, jeśli walczysz z depresją, musisz być świadomy swoich emocjonalnych wyzwalaczy, a dobrym miejscem do rozpoczęcia jest kilka pomocnych narzędzi. Ponadto, będziesz musiał być gotowy do stawienia czoła przeciwnościom, które pojawiają się w stanie depresji.

Plan ucieczki z domu

Opracowanie planu ucieczki z domu jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla bezpieczeństwa swojej rodziny. Kiedy opracujesz plan, będziesz wiedział jak szybko wydostać się z domu w przypadku pożaru.

Administracja Straży Pożarnej Stanów Zjednoczonych (USFA) zaleca opracowanie i przećwiczenie planu ewakuacji przeciwpożarowej co najmniej dwa razy w roku. Jeśli mieszkasz w wielopiętrowym budynku mieszkalnym, być może będziesz musiał współpracować z kompleksem mieszkalnym w celu opracowania planu ewakuacji.

Opracowując domowy plan ewakuacji, należy zacząć od stworzenia planu piętra. Plan ten powinien pokazywać pomieszczenia w domu i wyjścia awaryjne dla każdego z nich. Plan powinien również pokazywać czujniki dymu i gaśnice.

Powinieneś również zdecydować się na miejsce spotkań w sytuacjach awaryjnych. Miejsce to powinno znajdować się poza domem, w bezpiecznym miejscu, łatwo dostępnym dla służb ratowniczych. Jeśli nie masz miejsca spotkania, możesz wysłać kogoś do domu sąsiada, aby powiadomić go o pożarze.

Powinieneś również stworzyć plan ewakuacji dla swoich zwierząt domowych. Powinieneś także przygotować plany dla osób niepełnosprawnych, starszych lub małych dzieci. Powinieneś omówić te postanowienia z członkami swojej rodziny.

Powinieneś także często ćwiczyć swój plan ewakuacyjny. Ponadto, powinieneś upewnić się, że wszystkie podstawowe i dodatkowe drogi ewakuacyjne są sprawne. Należy również sprawdzić, czy drzwi i okna można łatwo otworzyć i zamknąć.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

?>